Меси: Најбољи фудбалер свих времена

Коначно, Светско првенство 2022. у Катару је званично завршено. После 64 одиграна меча од групне фазе до последњег кола, коначно је изашао шампион, односно Аргентина. Претходно се током овог турнира дешавало много изненађујућих и неочекиваних ствари.

Финални меч који окупља Француски и Аргентина су били веома интересантни и интензивни. Ова утакмица је такође посебна фаза за власника дресова са бројем 10 у сваком тиму. Ту су Лионел Месси и Килијан Мбапе. Један је на крају играчке каријере, други је у раним данима као фудбалер.

Опширније

преглед Завршни

Утакмица која је одржана на стадиону Лусаин била је изванредна. У првом полувремену Аргентина је била надмоћна у сваком погледу. Меси је ову изванредну утакмицу започео голом са беле тачке у 23. минуту, а потом је још 13 Ди Марија удвостручио предност Аргентине над Француском.

У првом полувремену, Француска је била заиста збуњена јер су људи били збуњени шта да раде. Нису успели ни само да ударе гол против Аргентине. Није ни чудо што је Десцхампс на крају заменио Жируа и Дембелеа у првом полувремену пре него што се утакмица и завршила.

Извор: ФИФА

Чак ни у другом полувремену Француска није могла да игра утакмицу као обично. Свеж ваздух је дошао у Француску када је Мбапе у 80. минуту постигао гол са беле тачке, а минут касније Мбапе је снажним ударцем удвостручио гол. Одједном је цео стадион тутњао као у неверици. За два гола Француске требало је само 97 секунди!

Утакмица је постала још узбудљивија када се ушло у продужетке. У 108. минуту Меси је поново погодио за повратак Аргентине у предност. Али, нажалост, два минута пре краја утакмице Француска је добила још један пенал. Мбаппе није пропустио ову прилику за гол трик са шеширом и принуђен да пређе на рунду пенала.

Али свеж ветар је коначно довео до Аргентине. Пеналима су успели да савладају Француску са 4-2 након што су два француска копача промашила једанаестерце.

Месси Коза

Победа Аргентине над Француски што је на крају навело многе да верују да је Меси 'завршио фудбал'. Коначно је успео да комплетира свој шампионски трофеј за Аргентину након неуспеха пре осам година.

Овај 35-годишњи играч коначно може да парира аргентинској легенди Дијегу Марадони доводећи своју земљу да освоји Светско првенство после 36 година поста. Осим тога, много тога је уписано Ла Пулга током овог светског првенства.

Меси је један од 6 играча који су играли на 5 издања Светског првенства заједно са Антониом Карбахалом, Лотаром Матхаусом, Рафом Маркесом, Андресом Гвардадом и Кристијаном Роналдом.

Меси је играо на 26 мечева на Светском првенству након што је надмашио рекорд Лотара Матхауса. Поред тога, као капитен био је капитен тима 19 пута, надмашивши Рафу Маркеза (17). По одиграној минути, Меси је престигао Паола Малдинија (2,217 минута) са 2,314 минута.

Извор: ФИФА

Осим тога, Меси је једини играч који је асистирао у пет издања Светског првенства, ту су само Пеле, Гжегож Лато, Дијего Марадона и Дејвид Бекам који су то могли да ураде само у три издања. Заједно са Пелеом постао је играч који је успео да постигне 6 асистенција у нокаут фази светског првенства.

Што се тиче репрезентације, најбољи је стрелац Светског купа са 13 голова, далеко надмашивши Батистуту са 10 голова, Дијега Марадону (8), Гиљерма Стабилеа (8), Марија Кемпеса (6) и Гонзала Игуаина (5) .

Са својим ницкс успео да донесе Аргентина је освојила светско првенство, Меси коначно може да комплетира колекцију титула које може да слави током своје каријере. Што се тиче репрезентације, освојио је златне олимпијске медаље и Копа Америка.

Са тим клубом је освојио 3 Светска клупска првенства, 4 Лиге шампиона, 10 шпанске ЛаЛиге, 1 Француску Лигу 1, 3 Суперкупа Европе, 7 Купа краља, 8 Суперкупова Шпаније и 1 Суперкуп Француске.

У међувремену, његова индивидуална достигнућа нису шала, освајање Златне лопте 7 пута је довољно да га учини најбољим играчем свих времена, или га можете назвати Највећим фудбалером свих времена.

Нема дебате. Ускоро га нико неће надмашити. Веруј ми.

Извор: ФИФА

***

Овде је довољна дебата између Месија и Роналда. А Меси је победник. Заслужује да буде КОЗА својим разним досадашњим достигнућима како на клупском, тако и на репрезентативном или појединачном нивоу.

Роналдо је заиста феноменалан играч, такође је у стању да постигне разна достигнућа баш као и Меси. Међутим, оно што је направило разлику је трофеј Светског купа. Верујте ми, не може то свако.

Роналдо је и даље сјајан и феноменалан играч, али Меси је више од тога, он је прави ЈАРАЦ.