Рецензија: Жестоки Еквадор! Катар је тром!

Коначно! После дугог чекања, Светско првенство 2022. је званично отворено. Пре почетка инаугурационе утакмице на стадиону Ал Бајт између домаћина Катара и Еквадора, прво је одржано шармантно свечано отварање.

Церемонију отварања увеличало је неколико извођача. Почевши од позоришног певања и плеса са арапским нијансама. Затим следи рецитовање светих стихова суре Ал Хуџарат 13 од стране Гханима Ал Муфтаха.

Опширније

Поред тога, постоји и репродукција Соундтрацк Светско првенство од 1998. до 2022. Затим је уследио феноменалан наступ особља БТС-а Јеон Јунгкоок који је извео тематску песму Светског првенства 2022. под називом Дреамерс.

Утакмица отварања била је занимљива. Две земље су представиле своје најбоље тимове, Катар у формацији 3-5-2 са Алмоез Алијем као предводником, док је Еквадор са својим класичним 4-4-2.

Откако се чуо дуги звиждук, Еквадор је много пута покренуо одбрану Катара. Очигледно у трећем минуту настао је хаос пред голом. Капитен Енер Валенсије успео је да забије лопту у гол након што је искористио акробатски ударац.

Међутим, ВАР је поништио гол (Видео Ассистант Судија) као резултат једног од разматраних катарских играча офф сиде.

Сумбер: Тхе Васхингтон Пост

Еквадору није требало дуго да отвори свој циљ. У 15. минуту Енера је прекршио голман Катара Ал Шиб у казненом простору. Као резултат тога, голман је добио жути картон, а Еквадору је досуђен пенал.

Џелат Енер није изгубио шансу да постане први голгетер на Светском првенству 2022. Кул, успео је да победи Ал Шиб и створи привремену предност Еквадора од 0-1.

После 15 минута Еквадор је успео да удвостручи предност. Поново је Енер постао стрелац. Примивши центаршут Касиеда, Енер је жестоко главом упутио лопту у угао противничког гола.

До полувремена није било додатних голова. У међувремену, у другом полувремену игра има тенденцију да буде досадна.

Први пут у историји Светског првенства, Катар је постао први домаћин који је изгубио на отварању Светског првенства. Наравно, ово отвара добар рекорд за домаћина. Овим рекордом је окончан његов рекорд стар 92 године.

Извор: ФИФА.цом

Састав играча:

Катар: Ал Шиб; Кхоуки, Хисхам, Хассан; Мигел, Хатем, Ал Хајдос (Вад 72′), Будијаф, Ахмед; Афиф, Али (Мунтари 72′).
Еквадор: Галиндез; Пресијадо, Торес, Хинкапи, Еступинан; Ибара (Сармијенто 68′), Плата, Кајседо (Франко 90′), Мендес; Естрада (Родригес 90′), Валеника (Сифуентес 77′).